سولاما چیست؟

سولاما چیست؟

سولاما سنسور رطوبت سنج گلدان می باشد که میتوانید برای مشخص کردن دقیق آبیاری از آن استفاده کنید.

برای تمامی گیاهان با نیاز آبی مختلف میتوانید به راحتی و فقط با فشار دادن یک دکمه استفاده کنید.

 

 

نحوه استفاده از سولاما

سوالات متداول

تا چه زمانی میتوان از سنسور استفاده کرد؟

هیچ محدودیت زمانی برای استفاده وجود ندارد و فقط با اتمام باتری باید ما باتری جدید تهیه کنید.

نحوه صحیح قرار گیری باتری به چه شکل است؟

باتری را به نحوی در داخل سنسور قرار میدهیم که قطب مثبت آن به سمت بیرون باشد. شنیدن صدای بوق نشان دهنده سلامت دستگاه می باشد.

نحوه تنظیم سولاما برای نیاز آبی مختلف

برای این کار کافی است کلید را به مدت ۲ ثانیه فشار دهید تا سنسور با یک چشمک وضعیت خود را اعلام کند: چشمک آبی نشان دهنده نیاز آبی زیاد، چشمک صورتی یا آبی و قرمز نشان دهنده نیاز آبی متوسط و چشمک قرمز نیاز آبی کم را مشخص می کند.

چه میزان از سنسور باید داخل خاک برود؟

سنسور را درون خاک قرار می دهیم به طوری که بیش از ۸۰  درصد شاخص حسگر داخل خاک باشد و به یاد داشته باشید که برای کارکرد صحیح سنسور، تراکم خاک اطراف شاخص باید زیاد باشد. البته اگر گلدان شما بزرگ می باشد حتما تمام سنسور را در داخل خاک قرار دهید و برعکس اگر گلدان شما کوچکتر از ۷ سانتی متر است مقدار کمتری از سنسور را داخل خاک قرار دهید.

چقدر باید صبر کنیم تا سنسور میزان رطوبت را تشخیص بدهد؟

نیاز به انتظار نیست شما سنسور را داخل خاک گلدان فرو کنید و سپس دکمه تست را فشار دهید، در لحظه میزان رطوبت خاک گلدان را به شما نشان خواهد داد.

برای همه گلدان ها باید تهیه کنیم؟

خیر، نیازی نیست که برای تمامی گلدان ها سنسور رطوبت سنج سولاما تهیه کنید ولی بهتر از برای هر ۳ نیاز آبی یک سنسور خریداری کنید تا به راحتی استفاده کنید در غیر این صورت میتوان با یک سنسور تمامی گلدان ها را تست نمود.

نحوه تنظیم برای تمام گلدان ها

در صورتی که بخواهید تنها از یک سنسور برای تمامی گلدانهای خود استفاده کنید تنها کافی است بعد از تنظیم نیاز آبی گلدان، سنسور را درون خاک قرار داده و با یک فشار کوتاه از میزان رطوبت گلدان خود آگاه شوید. چراغ چشمک زن به این معنی ست که زمان آبیاری گلدان شما فرا رسیده است

برای استفاده نیاز به دانش گل پروری هست؟

خیر ، شما فقط با دانستن میزان نیاز آبی هر گلدان میتوانید از سنسور استفاده کنید.

تنظیم سولاما برای گیاهان مختلف