استفاده از تکنولوژی برای گیاهان آپارتمانی

استفاده از تکنولوژی برای گیاهان آپارتمانی

تکنولوژی برای گیاهان آپارتمانی : شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که بخواهید به شکل عالی و درستی از گیاهان خود نگهداری کنید ولی در جایی که زندگی میکنید یا نور کافی نیست یا زمان آبیاری به گیاه را نمیدانید و یا اینکه از تغذیه آن غافل میشوید. ولی میتوان با استفاده از تکنولوژی تمامی این مشکلات را رفع کرد. در ادامه با ما همراه باشید تا بگوییم که تکنولوژی چه کمکی به ما خواهد کرد.

انواع تکنولوژی برای گیاهان آپارتمانی

نیازهای اساسی گیاهیان آپارتمانی آبیاری، نور، دما و خاک می باشد که باید این شرایط برای گیاه فراهم شود تا گیاه شما دارای رشد بهتری باشد که هرکدام از این نیازها را میتوان با تکنولوژی پاسخ داد.

استفاده از تکنولوژی برای تامین نور گیاهان

یکی استفاده های تکنولوژی برای گیاهان آپارتمانی استفاده از نور مصنوعی برای گیاهان می باشد.

تکنولوژی برای گیاهان آپارتمانی - نور مصنوعی
تکنولوژی برای گیاهان آپارتمانی – نور مصنوعی

شما میتوانید با استفاده از طیف های نوری مختلف نیازهای گوناگون گیاه خود را تامین کنید. به طور مثال نور قرمز و آبی از همه مهمتر هست که نور قرمز موجب رشد گیاه و گلدهی اما اگر تنها استفاده شود موجب رشد علفی گیاه میشه و نور آبی هم باعث رشد شاخ و برگها و ازدیاد آن اما دریافت ان به تنهایی سبب کوتاه و ضخیم شدن شاخ و برگها میشود که نتیجتا باید با هم استفاده شود .

مشخص کردن زمان آبیاری

یکی از عمده مشکلات نگهداری گل و گیاه در خانه مشخص کردن زمان آبیاری می باشد که شما به راحتی میتوانید با استفاده از سنسور رطوبت سنج گلدان سولاما زمان دقیق آبیاری را مشخص کنید و دیگر نگران زرد شدن و از بین رفت گیاهان خود نباشید.

سنسور رطوبت سنج گلدان سولاما
سنسور رطوبت سنج گلدان سولاما

همانطور که میدانید آبیاری زیاد باعث پوسیدگی ساقه و ریشه خواهد شد و در کنار این مورد آبیاری کم هم موجب از بین رفتن گیاه می شود. پس مشخص کردن زمان دقیق آبیاری از اصول اولیه نگهداری هر گل و گیاهی هست.

مشخص کردن کمبود مواد مغذی در خاک

یکی دیگر از نیازهای هر گل و گیاهی تامین مواد مغذی می باشد شما میتوانید با استفاده از سنسورهای مشخص کننده میزان مواد مغذی در خاک زمان دقیق کوددهی و نوع کودی که نیاز می باشد را تشخیص دهید ولی این مورد زیاد حساس نیست و میتوانید در فصول رشد هر گیاه هر دو هفته یکبار اقدام به کودهی با کودهای کامل کنید.

پس در بالا با استفاده از تکنولوژی برای گیاهان آپارتمانی و مواردی که الان در بازار وجود دارد آشنا شدیم بهترین راه حل برای آیباری گیاهان آپارتمانی سولاما هست که میتوانید خرید سولاما را از این لینک انجام دهید.

    نظرتان را بنویسید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*