گویا سازی چراغ های راهنمایی رو رانندگی

به همت پیوتک چراغ‌های ۲ تقاطع شهر زنجان گویا شد

مدیر ترافیک و حمل و نقل شهرداری زنجان با اشاره به اینکه چراغ‌های راهنمایی و رانندگی دو تقاطع شهر زنجان توسط شرکت نو اندیشان پرواز الکترونیک (پیوتک) گویا شده است، گفت: گویاسازی تقاطع‌های شهر زنجان در صورت بازخورد مثبت شهروندان ادامه پیدا می‌کند.

سمانه شاددل امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: تسهیل عبور و مرور خودرو و پیاده از مهم‌ترین اهداف شهرداری زنجان است.

وی با اشاره به اینکه یکی از اقدامات ابتکاری انجام شده توسط شهرداری زنجان که توسط شرکت نوپای نواندیشان پرواز الکترونیک در راستای تسهیل حمل و نقل عمومی گویاسازی تقاطع‌های شهر زنجان است، بیان کرد: این طرح به پیشنهاد واحد حمل و نقل و ترافیک شهرداری در دست اجرا است.

مدیر ترافیک و حمل و نقل شهرداری زنجان با اشاره به اینکه گویاسازی تقاطع‌های زنجان به منظور مناسب‌سازی برای معلولان انجام می‌شود، اضافه کرد: با تغییر رنگ چراغ راهنمایی و رانندگی صدایی برای اطلاع افراد به صدا درمی‌آید.

شاددل با اشاره به اینکه برای چراغ سبز یک هشدار پخش شده و یک هشدار مناسب برای چراغ قرمز به صدا درمی‌آید، عنوان کرد: با به صدا درآمدن هشدار، فرد نابینا به راحتی می‌تواند از رنگ فعال چراغ اطلاع پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر چراغ‌های تقاطع سبزه میدان و چهار راه سعدی گویا شده است، ادامه داد: بسته به بازخورد شهروندان سایر چراغ‌های راهنمایی و رانندگی تقاطع‌های شهری نیز گویا می‌شود.

مدیر ترافیک و حمل و نقل شهرداری زنجان با اشاره به اینکه دو تقاطع مذکور توسط سه جوان زنجانی (شرکت نو اندیشان پرواز الکترونیک) گویا شده است، عنوان کرد: این تولیدات ۱۰۰ درصد ایرانی و تولید داخل استان زنجان بوده است.

 شرکت نو اندیشان پرواز الکترونیک آمادگی خود را برای اجرای این طرح در سایر شهر ها اعلام میکند. 

    نظرتان را بنویسید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*