سنسور رطوبت سنج خاک گلدان

سنسور رطوبت سنج خاک گلدان چیست؟

اگر شما هم با مشخص کردن زمان دقیق آبیاری گیاهان خود مشکل دارید و یا گیاهانی مثل کاکتوس دارید که خیلی زود از بین میره حتما این مطلب رو تا انتها مطالعه کنید تا روش های مختلف آبیاری و سنسور رطوبت سنج خاک گلدان سولاما رو بهتون معرفی کنیم.

نکات مهم در آبیاری گیاهان آپارتمانی

حتما برای آبیاری از آبی ( آب مناسب آبیاری گیاهان) استفاده کنید که سرد نباشد و دمای آن با درجه حرارت اتاق یکسان بوده و کلر آن نیز خارج شده باشد. برای انجام این کار ظرفی را پر از آب کنید و به‌ مدت ۲۴ساعت در محلی قرار دهید تا بماند پس از این مدت کلر آن پریده و دمای آن با دمای محیط‌ نگهداری گلدان یکی خواهد شد. آن وقت با این آب، گلدان‌هایتان را آبیاری کنید و هر چند‌ ماه یک‌بار کنترل کنید آب از سوراخ‌های زیر گلدان به‌آرامی خارج شود. زهکشی برای پوسیده نشدن گیاهان بسایر مهم است اگر شما به اندازه گیاه را آبیاری کنید ولی گلدان زهکشی مناسبی نداشته باشد مشکلات زیادی گیاه شما را تهدید میکند.

چنانچه آب به سرعت از سوراخ گلدان بیرون بیاید نشانه این است که خاک گلدان جمع شده یا اصطلاحا چروک برداشته و از دیواره‌های گلدان جدا شده است. در این حالت مقداری خاک‌برگ به داخل گلدان ریخته و با انگشتان دست آن را با خاک قبلی کاملاً مخلوط کنید، یا به‌طور کلی خاک آن را عوض کنید. در حالت کلی بهتر است هر چند ماه که خاک گلدان نشست میکند مقداری خاک جدید به گلدان اضافه کنید.

آبیاری گیاهان آپارتمانی

روش های مختلف تشخیص زمان آبیاری گیاهان

برای آبیاری گیاهان آپارتمانی روش های مختلفی وجود دارد که هر کدام دارای ایراداتی می باشند:

  • کنار زدن خاک گلدان و مشاهده میزان رطوبت موجود در خاک (سخت و زمان بر بودن)
  • استفاده از سیخ چوبی و مشخص کردن رطوبت گلدانها (نیاز به تعداد زیادی سیخ چوبی و زمان بر بودن)
  • مشخص کردن زمان (هر ۳ روز یکبار یا هر هفته یکبار) برای آبیاری که از اشتباه ترین روش ها به حساب می آید
  • استفاده از سنسور رطوبت سنج خاک گلدان
سولاما
سولاما

بهترین روش مشخص کردن زمان دقیق آبیاری

از روش های گفته شده بهترین و بی دردسر ترین روش استفاده از سنسور رطوبت سنج گلدان می باشد که در مدلها و قیمت های مختلف میتوانید در بازار تهیه کنید. در انتخاب این نوع سنسور ها باید به قیمت، نوع کارکرد توجه کنید.

سولاما انتخاب درست برای شما، سنسور رطوبت سنج گلدان سولاما میتونه یک انتخاب عالی و درست برای شما باشه چون برای نیازهای آبی مختلف به راحتی تنظیم میشه و یک مد تست داره که میتونید با اون تمام گلدان ها را بررسی کنید که آیا زمان آبیاری فرا رسیده یا خیر.

برای خرید سنسور رطوبت سنج خاک گلدان سولاما به فروشگاه ما مراجعه کنید.

    نظرتان را بنویسید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*