گلدانی که با رشد گیاه بزرگ میشود

گلدانی که با رشد گیاه بزرگ میشود

ساکنان آپارتمان نشین شهرهای کوچک و بزرگ، گلدان را جایگزین فضاهای سبزی کردند که به دلیل کمبود جا، از آنها بی‌بهره‌اند. اما گیاهان آپارتمانی نیز رشد کرده و نیازمند تعویض گلدان هستند. اکنون با کمک مهارت در هنر اوریگامی  و چاشنی خلاقیت و ذوق، گلدان‌هایی طراحی شده است که راه حلی برای این مشکل هستند.

گیاهان وقتی کوچکند، در گلدان‌های نقلی خود دلربایی می‌کنند. اما آنها هم جزئی از مخلوقات این جهانند و لاجرم رشد می‌کنند. گلدان‌های بامزه و کوچک دیروز، دیگر پاسخگوی نیازهای امروز آنها نخواهد بود. لاجرم می‌بایست آنها را با گلدان‌هایی بزرگ‌تر عوض کرد. روندی که با اندکی زحمت و قدری بهم ریختگی همراه است.

طراحان لندن نشین استودیو “Ayaskan” راه حلی برای این مشکل یافتند. ساخت گلدان‌هایی که با الهام از هنر ارزشمند کشور ژاپن یعنی اوریگامی طراحی شده و همراه با نیازهای گیاه، رشد کرده و بزرگ‌تر می‌شود.

گلدانی که با رشد گیاه بزرگ میشود

این گلدان مدرن که “Growth” نامیده می‌شود، از زمانی که گیاه شما یک دانه است  تا وقتی که قد کشیده و رشد می‌کند، منزلگاهی مناسب و راحت را برای آن فراهم می‌آورد. این گلدان از یک سری الگوهای مشخص ساخته شده که بسته به نیاز گیاه باز شده و اندازه‌ی گلدان را تغییر می‌دهند. در واقع این گلدان به شکلی غیر مستقیم از قانون طبیعت یعنی رشد و نمو، تبعیت نموده و یا شاید بهتر است بگوییم از آن تقلیدی هنرمندانه کرده است. در اینجا دیگر تنها شاهد رشد موجودی زنده نیستیم، بلکه همراه با آن، بزرگ شدن یک ظرف را نیز تماشا خواهیم بود.

هم اکنون آنها در حال صحبت و بررسی نحوه‌ی ورود این محصول به بازار تجاری هستند. امری که ممکن است ظرف چند ماه آینده محقق شود.

گلدان که رشد میکند

نظر شما درمورد طرح‌های این چنینی چیست؟

    نظرتان را بنویسید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*